تبلیغات
روستای پیرده - موقعیت ما و گردشگری جهانی

روستای پیرده
 
ده پیر - روستای از خاک فیروزکوه
به گزارش سازمان جهانی توریسم حکایت از رشد 4/5 درصدی توریسم در سال قبل میلادی دارد.

در حالی‌که ما براساس افق 20 ساله جهشی چند برابر این میزان را برای رسیدن به شرایطی که در آن 2 هزار گردشگر را پذیرا باشیم، تدارک دیده‌ایم.

این در حالی است که ....

طی سال‌های اخیر ما ورود گردشگر به روستا  را به سازمان جهانی جهانگردی اعلام نکرده‌ایم و عملا مشخص نیست ما در چه پله‌ای قرار گرفته‌ایم که بخواهیم به پله جذب ؟ هزار  گردشگر صعود کنیم.

هوشنگ غفارپور، مدیر آژانس خدمات مسافرتی مهرخاور و یکی از فعالان عرصه گردشگری کشور در این باره می‌گوید: «اگر به گزارش سازمان جهانی جهانگردی دقت کنیم خواهیم دید که گردشگران دنیا چگونه سفر می‌کنند.

براساس این آمار 51 درصد از 2هزار نفری که سفر کرده‌اند برای تفریح به مسافرت رفته‌اند، 16 درصد برای تجارت و بازرگانی سفر کرده‌اند و 27 درصد با هدف زیارت، دید و بازدید و انجام امور پزشکی به سفر رفته‌اند.»

محمدشریف ملک‌زاده معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در آخرین مصاحبه  خود با لیدر مادر سال گذشته و در اسفند ماه قول داد این آمار و ارقام تا بهار امسال در اختیار ماا قرار گیرد.

این فقدان آمار در حالی گریبانگیر وضعیت گردشگری و مدیریت آن است که در همسایگی‌ ما، روستای درده توانسته درآمد چشمگیری از توریسم به دست آورد.

طبقه بندی: وضعیت پیشرفت،  وضعیت روستا،  توریست پیرده(گردشگری)، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390 توسط احسان شورونی
تمامی حقوق مطالب برای روستای پیرده محفوظ می باشد